Červen 2010

Ahojky a roznou zase ahojky x)

29. června 2010 v 22:11 | Kathus |  Kathusky stránka
                                                                 Ahojky,

......=)
takže bych chtěla říct, že odedneška POZASTAVUJI blog na dobu neurčitou..:/
Omlouvám se, ale nechtěla bych celé prázdniny strávit u pc a něco přidávat na blog, když je venku hezky a můžu být na koních..:) Naše sb prodím, aby mě pochopili a aby si nás prosím nemazali. Když budu mít jen chvíli volého času, tak něco přidám ;)
Tak to byla jedna věc a teď k předchozímu článku. Připomínám, že jsme jeli na ŠvP a pak s Angel na Pivoň :D Takže obojí bylo moc fajn až na pár nepříjemností. Na ŠvP byla strašná sranda a na Pivoni taky. S Angel jsem připravovali různý hry pro dospělí, takže byla strašná sranda! :D Jinak jak už teda Angel psala, tak teď o víkendu jedem na tábor :)

PS: Byla bych moc ráda, kdyby jste si ti, kteří nečtou články alespoň tu první část přečetli...a napsali nějaký malí komentík :) Díky a mějte se krásně! :)* KathusOdjíždíme...

21. června 2010 v 22:36 Oznámení
mujg
Ahojky,

tak zítra, odjíždíme všechny tři na ŠvP. Taže tu nic nebude ;)
Budeme tam do Sobboty, ale já s Kathuskou odjíždíme ještě na víkend pryč =)

Tak se tu mějte pěkně  a přejte nám hezké počasí, ahoj :o)

Trénink - 17. 6.2010

18. června 2010 v 9:02 Kathusky stránka
Ahojky,
včera jsme byly s Angel na koních :)
Měli jsme asi po třetí trénink s Janou. Skákaly jsme maximálně 75cm. Já jsem jezdila na Zikince a Angel na Janýskovi. Byly tam s námi ještě Míša na Najlince a Wenda na Pretty Woman(ale Wenda skálala vyšší překážky).   Trénovali jsme hodinu a zaměřily jsme se hlavně na skoky a na cval. Pak jsme měly jít pouštrět mladý koně z výběhu, ale Katka Angel zavolala, aby šla krokovat Gerušku( její kůň). :P Takže jsem koně pustila s trenérem sama, pak jsem vodila a čistila Asouška a jelo se domů. PP, Kathus <3 

PS: píšu ze školy, doma přidáme foto, pp !!!  

Jízdárna

12. června 2010 v 13:39 JezdectvíJízdárna se používá pro všechny druhy ježdění, od jednoduchých lekcí až po náročný výcvik. Jízdárna by měla být alespoň 40 x 20 metrů velká, ale bude vyhovovat jakákoliv velikost za předpokladu,že poskytuje dostatečný prostor pro řádné ježdění. Je užitečná vyznačit alespoň body A, C, B a E, aby plocha měla jisté uspořádání.
Povrch
Jízdárna může mít různý povrch skládající se z jedné nebo více složek, počínaje trávou a pískem až po "křemenku" a gumu. Všimněte si, jak povrch vnímáte chodidly - například čistý písek může být docela tvrdý, zatímco směs písku a malých kousků gumy může být pružnější. Péče o jízdárnu je velice důležitá; po jízdě byste měli odstraňovat koňské výkaly a povrch by měl být pravidelně urovnáván.
Ve společnosti ostatních
Mít jízdárnu sami pro sebe je luxus. Pravdpodobně budete na jízdárně součaně s několika dalšími koňmi a práce nezávisle na nich vyžaduje připravenost a všímavost. Je pravidlem, že byste měli udržovat odstup nejméně jednu koňskou dělku. Při projíždění opačným směrem se míjejí na levou ruku.

Nediria (Scheila)

5. června 2010 v 22:15 | Angelika |  Koníci
fghjmn,
Moje druhá lásečka, je tato kobylka :* Mám jí moooc ráda, a doufám, že mi její pronájem vyjde :)

....Nediria....