Březen 2010Zara

24. března 2010 v 20:42 | Kathuska |  Koníci
Zarinka
Další koník jede!!!!!!! =)
!!ZARINKA!! =O*

20.3. - Jízda s motorkáři xD

20. března 2010 v 23:18 | Kathuska |  Kathusky stránka
yxcdvf
Takže, dneska mě mamka vezla do Plzně, kde mě vyzvedla Angel s jejím taťkou a společně jsme jeli na koně do Kladrub.
Když jsme přijeli už tam, byla Jana a čistlia si Lackyho. Pan Kraus přijel o chvíli déle a my už jsme rozlévaly s Angel vodu koním. Pak jsme si vzaly "své" koně a šlo se čistit. Já si vzala Zarinku a Angel Janýska.=) Když jsme je osedlaly a nauzdily, vyjely jsme ven. Na kopečku už nebyla žádná ledovka, ale bylo docela bláto. xD Už na kopci byl z dály slyšet hukot z výfuku od motorky, ale říkaly jsme si, že jsou ještě daleko....tak jsme jely dál...Jenže když jsme byly v lese, kde s ANgel skáčeme přes kládu zvuky byly opravdu blýzko a koně už se začínaly plašit....Ještě jsme nejely zpět, Angel řekla, že alespoň bude nějaké vzrůšo, tak jsme zabočily na cestu a pak do lesa. Jenže zvuky motorů byly slyšet pořád a pořád zesilovaly a zeslabovaly. Měly jsme strach...Angel rozhodla, že bysme mohly jet k potůčku a pak zpět, tak jsme jely, ale zvuky motorů nás ne a ne opustit....Jely jsme nejprve z kopce a pak do kopce, přejely jsme potůčet a vracely se zpět. Samozdřejmě zvuky byly slyšet pořád.... dyž jsme jely na dalším kopci dokonce jsme je i zahlédly. No a pak když jsme to braly takovou menší oklikou zamotala se Zaře do ocasu nějaká větev a ona se vylekala. Nějak jsme to dostaly dolů a pokračovaly.. Cestou z našeho velikého kopce bylo vše ok!! ;-) ( Jako jediné na vyjížďce xD) Na farmu jsme se vrátily asi o deset minut déle než jsme měly a vše terenérovi vysvětlily, on to pochopil a my šly odsedlat a vyčistit koně, kteří byly i pěkně spocení!! =) Jinak jsem zepoměla, že když jsme se pokoušely zdrhat motorkářům tak jsme často klusaly....
Pak jsem se zeptala trenéra, jestli si můžu vyčistit Asiága...Dovolil mi to a Angel se ho zeptala na Šelu, ale řekl ať vyčistí Antonia, který byl mooooooooooooooooooooc špinavý!!! ( Foto v celém článku) Tak jsme je vyčistily a šly dávat vodu a krmit. Pak jsme se rozloučily a jely s ternérem domů. Dneska budu spát u Angel a zítra vstáváme v 5:35 a jdeme pomáhat kydat, krmit..atd...
Táákže supéér den a těším se na zítřek!! PS: Bude deníček!! ;-)
Foto v celém článku(Upravila Angel =))

Taková aktuálka

18. března 2010 v 20:57 Oznámení
.fgvbjm ,
Ahojky!
Tak konečně jsem udělala ikonky Sb :) Snad se líbí, jen yt barvy dávám jak ěm napadne a trochu tak, aby to k sobě pasovalo, né-li podle designu či tak ;)
Hrozně se těším na víkend, jelikož pojedem s Kathuskou na koně. Minulý týden jsem byal v neděli u koní už od rána, a tento víkend budem též :) (článek si můžete přečíst na mém druhém blogu: www.one-horse.blog.cz)
Takže by měl být deníček, možná i fotečky...:)
Jo a málem bych zapoměla, že všechny mé fotky můžete shlédnout zde: www.angelika17.rajce.net
(jsou tam fotky i z neděle)
Zpráva pro KATHUSKU: Jen ti chci říct, že nemusíme mít vše, co ostatní blogy, tím myslím foto na měsíc březen. Má to i Terka, spousty dalších blogů tak bychom mohly být trochu originál, nemyslíš? :)
•••
Tááák, dýl bych se vás chtěla zeptat, co byste tady na blogu chtěli?
Soutěže?
Obrázky?
Plemena?
Informace o péči o koně?
Či něco jiného?
Pište, pište, pište....
S pozdravem vaše Angelika

13.3. - Skokovka aneb další drastická vyjížďka =P

13. března 2010 v 22:05 Angeliky stránka
Ahuj =)
Dneska byl den u koní úplně bombovej, ale zase jsem ráda, že je Elizabeth naštěstí v pohodě.
První byla koních Eizbeth,terá si už připravovala Mišku. Já jsem si vzala Janýska, a asi po 10 minutách dorazila i Kathuska, která si vzala Zarušku.
Všechny jsme připravily koně a vyjely, naše první zastávka byla na cestě, kde jsme se krásně vyfotily ;) (v celém článku budou fotky)
dále jsme pokračovaly do lesa, kde byl úžasný strom ke skokům, jak už jsme psaly v minulém článku. Takže jsme ho skákaly, samozřejmě ho skákala především Zara, protože Janýs je naučenej na to, že když skočit nemusí, tak to přejde. A dále byla věc, že jsme tam radši nechtěly cválat.
I když...xD Jednou to MIška Elizabeth nacválala XD
Od Kačky jsem si také půjčila Zarušku a zkusila si pár skoků, uvidíte na fotkách jeden skok, kterej Kačí báječně vyfotila, ale nedivte se, já skáči skoro poprvé, tedy pořádně =) Hrozně nás to bavilo a byly jsme tam asi 20 minut. Když jsme pokračovaly dál lesem, napadlo nás, že bychom mohly zavolat Elizabeth tatínkovi, a říct mu, jestli bychom nemohly jet na dvě hodinky. On řekl, že ano a že to poví panu Krausovi. Byly jsme hrozně šťastné a jely na takovej palouček, kde byl spadlej strom, ten jsme opět skákaly, a Janys se mnou jednou skočil opravdu pěknej skok =D No a najednou Eli zazvonil telefon, byl to táta. Ona to zvedla, ale když s ním mluvila, Miška se jí rozklusala k tomu stromu xD
Zjistily jsme, ža Kačky mamka řekla, aby jsme přijely, co nám to půjde, protože tam nechce tvrdnout dvě hodiny. Dohodly jsme se, že tedy přijedeme tak za hodinku a půl.
A už jsme pokračovaly ke kopečku, kde se mělo cválat =) Vyjely jsme si ho 2x v úžasném pohodovém cvalu, tedy až na Mišku, protože ta vždycky pozdě naklusala/nacválala a tak jí koníci utekli a ona je chtěla dohnat. Jinak to bylo ale OK. Byl tam také ještě jeden strom, takže ten jsme skákaly. Když jsme se vracely zpět, potkaly jsme Evču na Bentovi a tak jsme jely ještě s ní a ještě jednou si vycválaly kopec, následovně znovu skákaly přes strom, ale tentokrát to byly opravdu bezva skoky =)
No a při návratu přišlo to největší drama, cválaly jsme, ale mě nějak Bentík utekl a tak Janýs natryskal, to by ale ještě nebylo tak hrozné, kdyby najednou Elizabeth nezačala křičet na Mišku.
Pak to šlo nějak ráz na ráz, v jednu chvilku jsem se otočila a viděla, jak MIška jede vedle Zary, nějak uskakuje a strká do Zary, následovně zakřičela Kačka, aby jsme zastavily.
A Elizabeth byla na zemi =/ Mišce to totiž uklouzlo a upadla, čímž způsobila Elizabetin pád.
Naštěstí se nic nestalo...to ale ještě není konec. Když jsem zastavila, rychle jsem sesedla a běžela za Elizabeth, hrozně jsem se bála, že se jí něco stalo.
Nasedla jsem, ale než jsem si dala nohy do třmenů a vzala si otěže, Janys se něčeho lekl, uskočil a roztryskal se dopředu, já už jen viděla, jak uskakuje Bento se Zarou.
Hrozně jsem se bála! To byl opravdu pohled, já sem skoro brečela radostí, že jsem se udržela!!!!!
Vracely jsme se pohodově, ale čekalo nás celkem peklo, protože jsme přijely za dvě hodinky.
Odvážel mě pan Kraus a zítra jedu na koně už ráno (ve čtvrt na sedm!!!!) budu makat xD

...v celém článku foto!!! ....

11.3. - Poníci!!!! :D

11. března 2010 v 21:13 Angeliky stránka
Tááák! :D Dneska jsem byla s Kathuskou na koních a byla poníkovská jízda :P Já obzvlášť jela na "mega" koni xD

Byl to opravdu dobrej den ;) Bohužel jsem nestihla Janýska a tak jsem si holt vzala ZIta (on tak nikdo jinej nebyl)
Kathuska si vzala Zaru a vyjelo se, nejprve jsme jely lesem, pak chvilku klusaly, přijely k našemu úžanému kpečku a chtělycválat, jeal jsem první, jenže koníci (jako vždy nevycválaní) to nabrali do trysku xD¨
To bylo zase něco. Potakli jsme evšču a spol, skákaly přes strom, ale my jsme ho skákat něchtěly (lépe řečeno, chtěla jsem se učit skákat trochu bezpečněji =D) A tak jsme to musely celý object, stejnak jsme narazily na strom a já překonala strach a pobídla Zita k tomu, aby ho přeskočil =D A bylo to SUPER! Nakonec jsme s Jačí zjistily, že nás to baví a cestou zpátky našly ještě několik stromů a klád, které jsme si přeskočily =P
(Samozřejmě ty, co byly bezpečné) Také jsme fotily, a mě se chtělo najednou tak strašně na záchod, že jsem musela uvázat Zita a jít XD
Tkaže i když jsem nohy téměř vláčela po zemi, byl to úžasný den =) Zit je skvělý kůň, a my jsme přeci na Pony farmě xD
...V celém článku fotky ;)....

Lekačka

9. března 2010 v 17:44 | Elizabeth |  Koš

LEKAČKA

ROZHODNĚ SI TO NEPOUŠTĚJTE VE TMĚ!! =)
Je to fakt hustý,ale musíte chvíli počkat. =)

FRÍSKÝ KŮŇ

9. března 2010 v 16:45 | Elizabeth |  Plemena koní

FRÝSKÝ KŮŇ

Čauky,mám pro vás další plemeno-Fríský kůň.
Čtěte v Celém článku. =))

7.3.- Vyjížďka č.1 - aneb naštěstí všichni žijeme!! xD

7. března 2010 v 21:30 Kathusky stránka
Čauky, takže dneska na koních s Angel!
Přečtěte si deníček, myslím, že stojí za to! xP


Takže dneska jsem na koně přijela o asi 20 minutek déla a Angel mi hlídala Zarinku, aby mi jí někdo nezabral. Když jsem přijela rychle jsem vyskočila z auta a běžela si pro Zarinku, nandala jí sedlo, nauzdila, nasedla a vyjelo se. :) A abych nezapoměla jely s námi ještě Eva na Bentíkovi a Blanka na Greně.

Kopeček, který pokaždé vyjíždíme byl pokryt čerstvě napadaným sněhem a pod ním byl led-koním to docela klouzalo, ale
nakonec jsme to v pohodě vyjely. Cestou k našemu "oblíbenému" kopečku jsme musely "přelézt" ( někteří přeskákat! xD) pár docela velikých klád. =)
No, prostě jsme pak přijeli na kopec , sjely ho dolů a tam, že si zacváláme, ale ono to tak dost klouzalo a já jela poslední, přede mnou jela Angel na Janysovi a ono jim to tak podklouzlo, že si úplně "kleknul".No samozdřejmě Zara udělala to samé a mě vypadly nohy ze třmenů a ona mi to dál vycválávala... Zastavila jsem jí, nohy vrátila zpět a jelo se dál. Bylo to v pohodě i přes padlý strom, který koně přešli bez potíží( tedy až na Janyse, ten si ho skočil!! xD)
Chtěli jsme se už vracet, ale tou cestou, kterou jsme vybraly se vůbec nedalo jet, tak jsme se musely otočit a objet to.
A teď přijde nejzajímavější část vyjížďky!! xD
My jsme si chtěly vycválat ještě jeden kopec, tak jsme si ho sjely dolu a cvalem nahoru, jenže nejdříve to byl takovej krásnej a pohodovej cavl, ale pak najednou Angel začal Janys házet jednoho kozla za druhým a málem jeho kopyta skončila v Zarinky hubě!!
Angel se naštěstí udržela a nespadla... Uff!! Já měla docela starch!!
Pak jsme zase chvíli jely a přišel na ředu další kopec! xD
Zase jsme si ho chtěly vycválat... =)
No jo, tohle byl poslední cval na téhle vyjížďce...Myslím, že byl asi nejpovedenější, protože při něm nikdo nehodil kozla, nikdo se neroztriskal, nikdo nespadl.......Prostě žádně komplikace!! ;-)
Až na jednu větev, ale to je detail!! xD
Pak jsme se vrátlily po kopci domů.
Odstojily jsme koně, daly jim vodu, seno a bohužel jsme musely jet...
Byla to taková dramatická vyjížďka, ale můžeme být rádi, že jsme vůbec přežily!! xD Super den!! ;-)
Pá Kathuska

Janys

5. března 2010 v 21:03 Koníci
Tak můžeme začít s popisováním koní z naší farmy =)
první je moje NEJVĚTŠÍ LÁSKA a koník bez kterého se nedá žít.
Můj Janýsek.

Naši koně vezli slavného cyklokrosaře Zdeňka Štybara!

5. března 2010 v 16:49 Akce
Dva skvělí koníčkové od nás ze stáje . Savan a Santana se zúčastnili velké slávy, jen čtěte ;)

Třiadvacetiletý cyklokrosař Zdeněk Štybar se letos stal mistrem světa, vyhrál Světový pohár, Superprestige, český šampionát, je prvním mužem světového žebříčku a v GVA skončil celkově druhý. V sezoně vybojoval celkem jedenáct vítězství.
Ve čtvrtek 4.3.2010 kolem 16. hodiny šampiona uvítali v rodném Stříbře před radnicí. A nechyběl při tom ani kočár tažený koňmi z Pony farm Kladruby, který kočíroval majitel farmy p. Kraus. Světového šampiona přivezl před radnici právě on. Ve Stříbře na náměstí na stromě visely jitrnice, z kašny teklo pivo.
Čus!! =(

4. března 2010 v 15:41 | Kathuska |  Kathusky stránka
Čauky, tak se Vám po delší době hlásím!! =)
Bohužel nemám moc dobrou náladu, protože jsem dneska byla na očkování a
tak ani dneska nemůžu na koně!! =(
Angel s kamarádkou měly jet, jenže kamarádku bolelo v krku, takže taky nejela!!
Tak Angel jela sama...nevím, možná bude deníček, ale fakt nevím...
Ale v neděli 100% pojedu na koně a deníček bude!! ;-)
Takže abych to shrnula: Moc mě štve a mrzí, že jsem dneska nebyla na koních!! =´(

A našim SBénkám se omlovám, ale asi moc nestáhám obíhat!! Musím se starat doma
o koně, na jterých se nejezdí, uklízet, ŠKOLA ....atd....
Takže se omlovám!!

Ppá Kathuska :)*