Leden 2010

Další Sbénka =)

31. ledna 2010 v 13:57 | Angelika |  ---SB---
Takže další Sbénka, diplomy máte v celém článku a už se tvoří ikonky do menu =)


Doufám, že se vám ikonky líbí =)

2 Nová Sbénka =)

28. ledna 2010 v 15:48 | Angelika |  ---SB---
Ahojky!
Jsem moc ráda, že máme už dvě nová Sbénka! =)
Musím se vám ale omluvit: Vím, že sem se vás ptala, co chcete na diplom, a vy jste mě požádaly o Frísy, ovšem já jsem dnes začala dělat diplomy, a až na konci jsem si uvědomila, že jste chtěly Frísáky. MOC SE OMLOUVÁM!
Avšak doufám, že se vám budou líbit diplomky, i když nejsou s Frísama ;)
Možná jste si už všimly, že jste zapsané i v menu, což mi dalo zase zabrat.
Upozorňuji, že tam budou zapsána všechna SB =)
V celém článku diplomy!

Klus =)

26. ledna 2010 v 17:20 | Angelika a Kathuska |  Anatomie

Klus je společně s krokem a cvalem jedním ze základních chodů koně. Průměrná rychlost v klusu je 14-18 km/h, ale závodní klusáci v klusáckých dostizích urazí kilometr i za něco málo přes jednu minutu. Nohosled je následující: současně levá přední a pravá zadní - vznos - současně pravá přední a levá zadní noha - vznos. Jezdec může vysedat. Tyto dva typy se nazývají střední klus lehký a pracovní. Klus je dvoudobý chod.
Klus lehký
Jezdec koně tzv. "posbírá" na otěž a lehce pobídne přitlačením holení k sedlu, dosedá na vnější přední nohu. Vysedání by mělo být pružné a nenásilné. Častým chybováním je, že jezdec přepadává dopředu.


Klus pracovní

Tento chod je pomalejší, nevysedáme. S lehkým přilnutím koně pobízíme sedem a holení. Měli bychom být uvolněnější v kyčlích, trup je vzpříma.Klus prodloužený

Jezdí se zpravidla na dlouhých stěnách jízdárny nebo na diagonále v prodlouženém držení otěží a s lehkým přilnutím sedu.


Po1. na Nelly

22. ledna 2010 v 18:41 | Kathuska |  Kathusky stránka
Jako každý jiný čtvrtek jsme byly s Angel na koních v Kldrubech. Jako vždy jsme vyrazily hned po škole, jelikož jsme měli do půl 2 a v Kldrubech otevírají už ve 2 a než se převlečem...no znáze to! Na koníky jsme tedy dozazily kolem 3. hodiny a hned jsme pelášily do stáje. Na Angel čeklay ještě další holky, s kterými jela na vyjížďku a také jí hlídaly jejího miláčka Janýska, aby si ho někdo jiný nevzal. :D Pomohla jsem jim připravit koně a pak se šla s trenéra zaptat, koho si mám vzít, jelikož na mojí nejoblíbenější klisničce Mišce jela na vyjížďku Hanka. On řekl, že si můžu vybrat buď Zita, Savana, Santanu, nebo březí klisničku Nellynku. Chvíli jsem váhala, ale stejně jsem to nechala na trenérovi, který řekl že si mám vzít energetickou březí Nellynku, aby se trošku protáhla, jelikož na ní momentálně nikdo nejezdí, protože smí jezdit jen krokem. Na dvorku ještě jezdily dvě holčiny na ponících a tak mi trenér řekl, ať si jí v boxu vyčistím a připravím si sedlo. Hned jak dořekl běžela jsem do stále pro čištění a pak rovnou do jejího boxu.
Nellynka se pravým jménem jmenuje Noisette, je to hnědý německý jezdecký pony a na svůj věk je velice temperamentní.
Po chvíli ke mě přišl trenér a pomohli mi nasadit martingal, jelikož jsem jí měla poprvé. Když už byla Nellynka připravená vyvedla jsem jí ven na dvorek, kde jí ještě trenér dotáhnul sedlo. Nasedla jsem a dělala různé cviky, jako třeba malým kroužkem změnit směr, dámský sed...To už uběhla půl hodinka ježdění a já Nellynku musela odvést zpět. Odsedlala jsem jí, dala vodu a vyčistila. Po chvilce se vrátily holky z vyjížďky a chvíli je tam Eva fotila svým SUPER foťákem. Pak my, co zbyly, jsme šly doplnit koním ještě vodu a dát jim seno. Když jsme koním dolily poslední kbelík šli jsme se podívat k dvorku, kam zrovna přijížděl Angel tatínek. Tak navrhla, že se půjdeme schovat za své koně, ona za Janýska a já..třeba za Nellynku. Mě našel hned! Ale Angel hledal trošku déle!

Byl to úžasný den, až na tu školu, ale alespoň se mám vždy na co těšit!

Nella:
Páá Kathuska
Rozcestník - Blog

20. ledna 2010 v 19:53 | Angelika |  Blog
xcf
(Vše, co se blogu týče - novinky, problémy atd.)

(Diplomy, zápisy, vyhodnocení, oznámení pro Sb, ...)

(Prostě šatník blogu :) )

(statistiky)
sdc

(Webmissky ;D)